Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Muzikohrátky

Příznivý vliv hudby na vývoj dítěte je dnes nezpochybnitelný. Je prokázaný vliv hudby na pozitivní naladění dítěte a zlepšení interakce mezi rodičem a dítětem. U malých dětí se dosahuje nejlepších výsledků kombinací hudby a pohybu.

Kromě toho má hudba potenciál rozvíjet děti po emocionální stránce. Muzicírování je zdrojem kooperace, zábavy, společného vyladění, pomáhá prožívat pocity sounáležitosti. Dalšími přínosy jsou rozvoj představivosti nebo třeba porozumění emocím.Ale tím seznam pozitiv nekončí. Hudba pomáhá také se slabikováním a čtením díky rytmizaci, v kombinaci se zpěvem si dítě osvojuje i nová slova, jejich užití a správnou výslovnost.

Proto Vám doporučujeme, abyste jste se spolu s dětmi hudbě věnovali.  Zpívání, rytmická cvičení na hudbu, tanečky - to vše můžeme dělat už s batoletem. Začít můžete ale i dříve, ještě když je miminko u vás v lůně.Nezáleží na tom, jaké písně, ani jestli budou perfektně zazpívané či zahrané. Pokud se v rodině příliš nezpívá, můžete se pokusit vytvořit si nové zvyky, třeba prozpěvování při vaření nebo uklízení již v těhotenství. Anebo alespoň do své blízkosti umístit nějakou zvonkohru.

 

 
90
51901905190
Značky

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem