Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Jak vybrat zvonkohru Koshi

Lidé se mě často ptají na radu při výběru správné zvonkohry. Nejednou se třeba nemohou rozhodnout mezi dvěma elementy. Jeden zákazník si k nám chodil poslouchat zvonkohry asi týden a nakonec si koupil všechny čtyři. Byl to ladič pian. Byl jimi tak unešený, že se nemohl rozhodnout jen pro jednu jedinou.

A jak jste na tom vy? Nevíte, kterou ze čtyř zvonkoher Koshi si vybrat, líbí se vám všechny? Jednou z možností je pořídit si všechny čtyři elementy, ale chápu, že je to větší investice a ne vždy chceme najednou tolik investovat.

Další možností je vybrat si podle svého znamení či podle temperamentu. A tady jsou dvě možnosti přístupu. Buď volím v souladu se znamením či temperamentem nebo naopak volím protiklad, to podle toho, jaký požaduji účinek, zda chci vlastnosti typické pro to které znamení či temperament posilnit či naopak utlumit. 

Vloni na vánočních trzích za mnou přišel ke stánku pán a říká, že chce zvonkohru pro manželku. Protože manželku znám, tipovala jsem ji na jemný a něžný vzduch. Chvíli vybíral, váhal, ale stále si nevěděl rady. Líbily se mu všechny. Pak jsme spolu mluvili o způsobech výběru a najednou měl jasno! Koupím jí Zemi, ona je taková rozlítaná s hlavou v oblacích, tak aby se trochu uzemnila. A bylo vybráno! Na jaře volal a objednal si zbývající tři elementy…

Koshi zvonečky

A jak jste na tom vy? Nevíte, kterou ze čtyř zvonkoher Koshi si vybrat, líbí se vám všechny? Jednou z možností je pořídit si všechny čtyři elementy, ale chápu, že je to větší investice a ne vždy chceme najednou tolik investovat.

 

Vlastnosti jednotlivých elementů zvonkoher Koshi

Element VODA = city. Podporuje vztahy a emoce. Zatupuje ženský princip, soumrak a očistu. Léčitel. Vyznačuje se orientací na minulost. Má vztah k dětem a těhotenství, vnitřní transformaci, očišťování, romantické lásce, tvorbě, smrti a znovuzrození, minulým životům a novým začátkům. Ve své konstruktivní (tvořivé) podobě přináší osvěžení, zklidnění, plynutí, skromnost a laskavost. V destruktivní (ničivé) podobě pak přetlak, nestálost, labilitu, nehybnost a chlad.

Hra na zvonkohru Koshi - Voda pomáhá navodit klid, relaxaci a pohodu, bojuje s nesmělostí a strachy. Bambusová zvonkohra s elementem voda umožní Vám i Vašim dětem odpočinout si a projasnit mysl.

Element ZEMĚ = vnímání. Podporuje prosperitu, zdraví, plodnost a finance. Představuje ženský princip, mateřství, lásku, stabilitu, zklidnění, soustředění a tanec. Znamená zaměření na materiálno, orientaci na přítomnost, „nohama na zemi“, umožňuje propojení s ostatními. Ve své konstruktivní (tvořivé) podobě přináší pevnost a stabilitu. Ve své destruktivní (ničivé) podobě pak těžkopádnost a uzavřenost.

Bambusová zvonkohra Koshi - Země  je přímo určená pro ty, kteří chtějí relaxovat a procvičovat jemnou motoriku. Její rozeznění podněcuje soustředěnost, důslednost a vytrvalost

Element OHEŇ = intuice. Podporuje spiritualitu a vyšší smysl toho, co dělám. Oheň představuje mužský princip, ochranu, magii, energii, orientaci na budoucnost a proměnu. Bojovník. Ohnivý živel nám dodává vášeň, vřelost, také odvahu a chuť do dobrodružství, inspiraci a nadšení. Ve své konstruktivní (tvořivé) podobě přináší aktivitu, světlo, záři, hřejivost a schopnost začínat. Ve své destruktivní (ničivé) podobě pak zbrklost, ukvapenost a zkázu.

 Zvonkohra Koshi - Oheň pomáhá vyrovnat energickou část osobnosti a podnítit Vás či Vaše děti k objevování světa. 

Element VZDUCH = myšlení. Podporuje čas pro sebe, intelekt, studium, astrální cesty, komunikaci. Vzduch představuje mužský princip, úsvit a pohyblivost. Učitel. Orientace na sny, hudba a zvuk. V konstruktivním (tvořivém) aspektu přináší aktivitu, poznávání a pronikání. V destruktivním (ničivém) aspektu pak nevypočitatelnost, náladovost, prudké změny a neupřímnost.

Zvonkohra Koshi - Vzduch pomáhá posilovat komunikativnost a kreativitu. Jemnou hrou na bambusovou zvonkohru v sobě děti i dospělí probouzejí tvořivost. Pro své pozitivní účinky se zvonkohra Koshi - Vzduch často používá v rámci muzikoterapie.

výběr koshi Podle znamení zvěrokruhu

Podle polohy Slunce a Zvěrokruhu v den narození řadíme lidi do 12 astrologických znamení. Jednotlivá znamení dělíme dle živlů následovně:

Znamení ohnivá - Beran, Lev, Střelec

Znamení vodní - Rak, Štír, Ryby

Znamení zemská - Býk, Kozoroh, Panna

Znamení vzdušná - Blíženci, Váhy, Vodnář

výběr koshi Podle temperamentů

Podle Hippokratovy typologie řadíme lidi do čtyř druhů temperamentů.

Cholerik je rozený vůdce, nebývá apatický, lhostejný nebo depresivní. Má rozhodnost, cílevědomost a silnou vůli, problémy řeší rychle. Je skvělý organizátor, rád překonává překážky, miluje boj a také konkurenci. Pokud se mu nedaří, je nevrlý a nepříjemný. Nesnese, když nemá pravdu. Je netrpělivý a netolerantní ke slabostem. Vhodným elementem pro podporu těchto vlastností je OHEŇ. Potřebujeme-li cholerické chování naopak trochu usměrnit, zvolme element VODY.

Flegmatik bývá obezřetný, rozvážný, spolehlivý, smířlivý, vyrovnaný až lhostejný. Nedává najevo své city. S flegmatiky bývá snadné vyjít, nemají však rádi změny. Ke všemu přistupují klidně, věci řeší postupně. Neumějí se pro cokoliv nadchnout. Brání se jakýmkoliv změnám a neradi zkouší nebo vymýšlí nové věci. Neradi říkají ne. Mají strach z rozhodování. Vhodným podpůrným elementem je VODA. Protikladem je OHEŇ, který volíme, chceme-li v sobě podpořit jiskru.

Sangvinik bývá společenský, činorodý, veselý, bezstarostný, živě reagující, nenucený, čilý, hovorný a optimista. Názorově a emočně bývá nestálý, prožívá povrchně a krátce. Pouští se rád do mnoha věcí, které pak nedotáhne do konce. Příliš mluví, je rozvláčný a často a rád přehání. Je povrchní. Těžce mu docházejí souvislosti. Často podceňuje jiné lidi. Pro sangvinika je vhodným elementem pro podporu těchto vlastností elementem VZDUCH. Protikladem je element ZEMĚ.

Melancholik je většinou introvert. Bývá mlčenlivý, vážný, přemýšlivý, nespolečenský, pesimistický a těžko se přizpůsobuje. Stanovuje si dlouhodobé cíle a zabývá hlavně věcmi, které mají trvalý význam. Postřehne detaily, které ostatní ani nestačí zaregistrovat. Umí být starostlivý a soucitný s upřímným zájmem o pomoc lidem.  Prožívá hluboce a pomalu. Melancholické vlastnosti upevňuje element ZEMĚ, k umírnění jeho melancholičnosti pak je vhodný VZDUCH.

Pokud samozřejmě máte intuitivně zvolenu jednu zvonkohru, která se vám líbí, tak neváhejte a kupte právě tu bez ohledu na váš temperament či datum narození. Je důležité, že spolu ladíte a vězte, že to není náhoda.

Doufám, že vám tento souhrn pomůže při výběru té správné zvonkohry.

Chcete-li zvonkohru Koshi jako milý dárek a překvapení, máte několik možností. Můžete dle návodu výše jednu objednat a my ji

zašleme v dárkovém balení přímo na adresu obdarovaného nebo jí zašleme Vám na vaší adresu a Vy jí sami předáte. 

 

dárek zvonkohra Koshi

Zákazníci často také pošlou odkaz na naše stránky a obdarovaný si vybere sám. Samozřejmostí je možnost výměny darované zvonkohry v případě, že jste se zrovna netrefili. V takovém případě stačí doručit nepoškozenou zvonkohru k nám a my Vám obratem pošleme jinou.

Nejlepší způsob výběru je výběr přímo na místě. I to vám rádi po předchozí domluvě umožníme. Budete mít dostatek času na rozmyšlenou. Neváhejte a napište, domluvíme termín.

Pokud chcete vědět, co nám napsali spokojení majitelé zvonkoher, koukněte SEM >>>>, reference postupně přidáváme. I ta Vaše tam může být! Zpětnou vazbu s radostí uvítáme na našem mailu info(c)duhovymotyl.cz.