Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Vše o Zdravých voskovkách

Zdravé voskovky jsou unikátní zejména svým přírodním složením a vlastnostmi, ale také podporou nácviku správného držení tužky a všestranností použití.

Možná jste už zažili, co vše obnáší náprava nesprávného úchopu tužky. My jsme si celým procesem prošli se synem ve druhé třídě. Každodenní cvičení, pravidelné (placené) návštěvy u odborníka každý týden, speciální psací pomůcky atd. Zkrátka hodiny a hodiny času!

Vy ale dnes můžete tomu všemu předejít.  Používáním zdravých voskovek od útlého věku dítěte podpoříte správné držení tužky a ušetříte si tak mnoho starostí v budoucí první třídě.

 

Přírodní materiál... 

Zdravé voskovky jsou vyráběny z příroních materiálů s příměsí pravého včelího vosku. Tyto přírodní materiály dávají voskovkám jejich jedinečné vlastnosti.

Podpora správného úchopu psacího náčiní...

Další výhodou těchto voskovek je přirozený a nenásilný nácvik správného úchopu tužky, což hlavně ocení rodiče prvňáčků.

správný_úchop_duhovy_motyl-8716-Edit

Široká škála barev...

Vybírat můžete z neuvěřitelných 48 barev včetně oblíbené zlaté, stříbrné a bronzové barvy.

 

produkty_duhovy_motyl-8602-Edit

 

Přátelské k vašim dětem ale i vašemu bytu...

O nezávadném složení bez jedovatých látek jsem si už říklali. Zdravé voskovky jsou odolné vůči lámání, což ocení zejména rodiče menších dětí. Další bezesporu výbornou vlastností je jejich snadné odstranění z omyvatelných povrchů. Samozřejmostí je záruka netoxických přísad, proto se rodiče nemusí bát, pokud jejich malý výtvarník voskovky i ochutná.

Kreativita ve výtvarných technikách...

Zdravé voskovky nabízejí velké množství výtvarných technik. S malými dětmi můžete vyzkoušet od nejjednodušších technik (voskovky x vodovky, frotáž...) až po složitější techniky vrstveného malování a sgrafita či enkaustiky (rozžehlování barev), což ocení starší děti.

Výborně se s voskovkami malují velké plochy i tenké linky. Znáte nějaké jiné pastelky, které to dovedou? Zdravé voskovky ano!

Některé děti (třeba ty naše :-))voskovky využívají i jako stavební kostky... Trocha fantazie a garáž pro autíčko je na světě!

produkty_duhovy_motyl-8618-Edit

Snadná dosažitelnost...

Zdravé voskovky se dají koupit v sadách po  14 kusech v elegantní papírové krabičce s prořezem nebo 24 kusech v praktické dřevěné krabičce.

Samozřejmostí je možnost dokoupit jednotlivé kusy, nemusíte kupovat celou sadu znovu jen proto, že se vymalovala červená barva.

Specialitou je sada Zdravých voskovek se jménem dítěte...

Objednat si můžete na www.duhovymotyl.cz, telefonicky na 737 181 717 nebo ve vašem mateřském centru. Nejsou ještě Zdravé voskovky ve vašem mateřském centru? Zavolejte, napište, vše napravíme :-).

 

 

 

MALUJEME SE ZDRAVÝMI VOSKOVKAMI

Tip pro rodiče...

Děti milují vyprávění, příběhy a ožívání věcí neživých. Na základě příběhů a emocí s nimi spojených si velmi dobře pamatují. Učí se prožíváním a příkladem. Mají úžasnou fantazii. Zkuste před malováním navodit atmosféru, uvést děti do děje vyprávěním krátkého příběhu o barvách, tvarech atd. Nechte barvy obživnout, mluvit, dávejte jim lidské vlastnosti... dopřejte dětem, ať si příběh prožjí naplno ve své fantazii a pak i v malování, nevnucujte jim své představy. Malujte spolu se svým dítětem a užijte si to!

Když je obrázek hotov, nechte si ho od dítěte popsat, co namalovalo. Děti většinou rády o svých obrázcích vyprávějí. Vy sami obrázek však prosím nehodnoťte (ani kladná hodnocení typu „ten je pěkný, ten se ale ti povedl...“), jen popište, co na obrázku vidíte. Hotové obrázky si pak můžete vystavit nebo někam pověsit a nebo...., ale to už je na Vás! My s děmi každoročně vyrábíme svůj vlastní kalendář s našimi obrázky.

produkty_duhovy_motyl-8540-Edit

Jak malovat...

Velké plochy snadno namalujeme širší nebo užší hranou voskového kvádříku.

Čáry dobře namalujeme buď hranou nebo rohem kvádříku.

Barvy se dobře prolínají, dobře se míchají a vznikají tak barvy další.

Struktura papíru a podkladu určuje hustotu kresby, čím hladší papír a podložka, tím je barva hustší a naopak. Tato vlastost se dá velmi pěkně využít k různým výtvarným záměrům a experimentům...

 

Údržba voskovek

Voskové kvádříky doporučujeme občas lehce oškrábat nožíkem a odstranit tak ulpělé zbytky voskovek jiné barvy. Oškrábané hoblinky můžeme použít k rozžehlování :-). Je možno také lehce naostřit hrany voskovek, lépe se s nimi pak maluje.

 

Složení

Díky přídavku pravého včelího vosku jsou Zdravé voskovky jedinečné. Vosk umožní pigmentům vyniknout ve své plné kráse a navíc zajistí transparentnost barev podobně jako je tomu u akvarelových barev. Proto se se Zdravými voskovkami dají jako jedinými namíchat další krásné barvy. Zkuste si to s obyčejnými voskovkami!

Barevnost Zdravých voskovek byla pečlivě plánována a navržena na základě Goethovy teorie barev.

Zdravé voskovky vyrábí firma Stockmar, distribuce DuhovyMotyl.cz