Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Lékárnička nejen na prázdniny

Pomalu ale jistě se blíží konec školního a s ním léto, prázdniny a cestování.

S kamarádkou, lékařkou, sedíme před školkou a čekáme na naše ratolesti než si pohrají na hřišti.

Protože balení patří k mým velmi neoblíbeným a nepopulárním činnostem, přišlo i na něj a sním i na správný obsah lékárničky. Jelikož má kamarádka je vystudovaná lékařka aktivně se zajímající o alternativní léčbu a homeopatii, ladila jsem letos lékárničku tak trochu více do alternativna než minulé roky.

Tady je několik rad co mít s sebou, abychom si poradili při cestách s různým nepředvídatelnými situacemi.

V lékárničce by určitě neměl chybět obvazový materiál jako je náplast s polštářkem, náplast bez polštářku, sterilní obvaz a pružné obinadlo. Dále dezinfekce, např. Betadine (nepálí) nebo kysličník. Vincentka spej do nosu.Vše koupíme v běžné lékárně.

Vždy a všude vozím s sebou universální echinaceové kapky ,lichořeřišnici kapky a vitamín C.

Na klíšťata: kleštiky na vytahování (koupíme v lékárně), dezinfekce a ledum palustre 9,15. To se podá 1x před vytažením klíštěte a pak cca ve 20 minutových intervalech po dobu cca 1,5 hodiny po vytažení klíštěte.

Na opruzeniny (i třeba odřeniny od špatně sedícího batohu) je vhodný Pityol krém. Lépe se hojí.

Horečky, úpal, úžeh: aconitum napelus 15, je vhodný na šokové situace, rychle nastupující horečku, v první fázi zápalu plic a průdušek a na teplotní šok, tedy úpal a úžeh. Zde také pomůže belladona 15.

Úrazy všeho tipu včetně škrábnutí a drobnějších poranění řešíme v první fázi arnica montana. , dobře pokryje i prvotní šok po větších úrazech a urychluje hojení a zmírňuje krvácení (vyzkoušela jsem u vytrženého zubu) cca po 10 min podávat 2 kuličky pod jazyk po dobu potřeby, třeba i jedné hodiny.

Na průjmy jakéhokoli původu pomůže arzenicum album 15. a podophylum peltatum 9. Arzenicum nám taktéž uleví při pálivých bolestech, agresivním výtoku či zvracení.Mobilazaci sil po průjmu zajistí china 9

Jako první pomoc při prochlazení (např. ve vodě) je vhodné podat dulcamara 9

Na bolesti v krku angin heel, třeba i bolest v krku v důsledku klimatizace v autě.

Od bolesti hlavy, krku i zad nám uleví nux vomica. Tu také použijeme při nevolnosti z jízdy.

Záněty uší se dají řešit pulsatillou nebo švédskými kapkami -já dávám „červíčka“-smotek papírového kapesníčku nebo ubrousku do ucha. Také ferrum phosphoricum pomůže při zánětu středního ucha, se suchým kašlem nebo při krvácení z nosu.

Takto je naše lékárnička na dovolenou podstatně menší a doufám, že pomůže i vám. Výhodou homeopatik je, že je mohou brát pacienti všeho věku a nevozíte tedy zvlášť sirupy pro menší děti.

Přeji vám krásné prázdniny a nepoužitou lékárničku!