Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Rebecca podruhé

Merlin Rebecca, dnes 13letá dívenka z Bengaluru, hlavního města státu Karnataka na jihu Indie. Pochází z chudé indické rodiny, žije se svou matkou a mladším bratrem. Otec je před několika lety opustil. Díky adopci a finanční podpoře může Rebecca navštěvovat školu Crescent High  School a vzdělávat se, aby mohla v dospělosti živit svou rodinu.

2017_foto

Karnataka se potýká s obrovskou nezaměstnaností, negramotností a chudobou. Na venkově se lidé nejčastěji živí zemědělstvím. Děti často musí pomáhat s prací v hospodářství i v domácnosti, aby zvýšily příjem rodiny. NA školu jim čas nezbývá.

Díky podpoře mohou děti navštěvovat školu a vzdělávat se. Nemusí kvůli vzdělání opuštět své rodiny. Mají pak v budoucnu šanci najít zaměstnání, aby uživili svou rodinu a nemusely dále žít v chudobě.

Rebecca se za poslední školní rok dost zlepšila. V březnu úspěšně dokončila 7. ročník High School. O prázdninách se zúčastnila Summer campu. Do školy chodí ráda a zodpovědně se připravuje. Nejvíce jí baví sociální vědy. Jazyky jí jdou také celkem dobře, tedy angličtina a kannada (místní jazyk ve státě Karnataka). Hidština jí dělá, oproti angličtině, trochu potíže. Nejméně Rebeccu baví matematika.

Rebecca ráda kreslí, tančí a zpívá. Jednou by ráda byla učitelkou. Doma samozřejmě také pomáhá, a prý ráda.

rebecca

S Rebeccou jsme v písemném kontaktu. Každoročně také dostáváme zprávu od sociálních pracovníků o jejích studijních výsledcích.

2017_dopis1

     2017_dopis22017_dopis3

každého jejího dopisu sálá vděčnost, že může chodit do školy a učit se. A to mě moc těší a dává mi to sílu a chuť v podpoře jejího studia i nadále pokračovat.

Z finanční podpory se hradí školné, školní uniforma, boty, školní pomůcky a také dárky a ceny na prázdninové kempy, které děti o prázdninách navštěvují. Do rodin podporovaných dětí pravidelně dochází sociální pracovník, který dohlíží ne řádnou docházku do školy a chod rodiny. Dobrovolníci pak dětem poskytují doučování v případě potřeby.

O tom, proč jsem se před dvěma lety rozhodla pro adopci Rebeccy, si můžete přečíst v mém článku Jeden splněný sen :-).