Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Pohlazení pro tělo i duši aneb o zvonkohrách Koshi

Představte si….

…kdyby existovala nějaká kouzelná hůlka, zaklínadlo, které by vás vždy potěšilo, zvedlo vám náladu. Způsobilo by, že se vám lépe pracuje, máte do té práce chuť. Vidíte svět barevnější, jasnější a ještě krásnější. To by bylo, že?

A teď si představte …

…sedíte u PC a před vámi je hromada nudných úkolů, které dnes už opravdu musíte vyřídit. Vůbec se vám do toho nechce, ale víte, že to fakt už nejde odložit, byl by průšvih! Sedíte, přemlouváte se a podvědomě možná ještě hledáte důvody jak se z toho přeci jen vyvlíknout, alespoň pro teď…

Znáte to? Já teda velmi dobře! Alespoň někdy. Nemám totiž ráda administrativu a trvá mi dlouho něž se k ní “dokopu”, pak toho je ale fůra najednou a ještě je to urgentní… To mi na náladě nepřidá!

Zvonkohra Koshi

A přesně to se mi před pár lety stalo, přesně takhle sedím otráveně před PC s dloooouhým seznamem. Kouknu z okna, venku prší a je hnusně… Od svého stolu mám obyčejně pěkný výhled na zahradu s rozkvetlými květinami, které mi vždy dělají velkou radost a potěší mé oko. Ten den i kytky byly jakoby smutné, unavené a otrávené… Přemlouvám se abych už konečně začala nebo to snad nikdy nedokončím… 

Najednou, jakoby z ničeho nic, venku, v té ošklivé plýskanici, zafouká vítr. Vítr rozezní zvonkohru, kterou máme pověšenou v přístřešku před vstupem. Nádherná jemná melodie mě probere  z mých myšlenek o otravné práci a  na tváři  mi vyloudí lehký, skoro neviditelný úsměv. Polévá mě takové krásné teplo a radost někde uvnitř. Slovy snad ani nelze popsat…. Vítr si venku pohrává se zvonkohrou a mě se jakoby rojasnil den. Vše se zdá být najednou lepší a snesitelnější. Přicházejí mi veselejší myšlenky a ani ta práce se nezdá být už tak otravná. Vytahuju ze šanonu podklady a začínám pracovat. Zvonkohra venku neutichá, hrají si s větrem nádherné jemné melodie, které hladí na duši. A mě jde práce pěkně od ruky :-).Co je to ta zvonkohra Koshi zač? <<<<< Čtěte tady.

A tak jsem našla svou kouzelnou hůlku, pohlazení pro tělo i duši! Od té doby používám zvonkohru více vědomě. Když nemám ten nejleší den, jdu a cinknu si (do zvonkohry samozřejmě). Dnes je máme rozvěšené skoro po celém domě.Téměř vždy se dostaví příjemné pocity, svět se mi rozzáří a věci se zdají být ještě krásnější… Kolemjdoucí se občas zastaví a lehce si zacinkají. Já při každém zacinkání vnímám, jak se prostorem rozlévá jakási pohoda  a klid.

Také práci si občas vezmu ven. Přinesu si notebook, sednu si pod přístřešek, kde máme zvonkohru zavěšenou a hned mi jde práce lépe od ruky. Za letních večerů tam rádi sedáváme s dětmi a manželem za hladivých a něžných zvuků zvonkohry. Krásně dotváří milou atmosféru pohodového letního večera…prostě bazám pro duši

Zvonkohru zavěšenou pod přístřeškem dnes již vnímám jako takovou energetickou očistu. Když se vracím domů, lehce o ni zavadím, jemně se rozezní a já cítím, jak ze mě smývá všechen ten energetický prach nasbíraný venku. Někdy mám pocit jakobych se “převlékla” do domácí nálady…Starosti pracovního dne nechávám někde venku…

Dokonce ani večerní usínání mladších kluků se neobejde bez žadonění: “Mamíí, ještě nám zacinkej na dobru noc!”. Ráda jim zacinkám… “Dobrou noc, pánové! Pěkně se vyspěte”. “Dobrou, mami!”

Zvonohry používají i naše paní učitelky ve školce. Na chvilku jemně rozezní zvonkohru, děti se zklidní, usadí se a napjatě čekají…. pohádka začíná….. 

Udělali si z toho ve školce takový malý rituál

Tak toto jsou mé zkušenosti se zvonkohrami Koshi a proto je mám tak ráda ve své nabídce. S péčí a láskou každou zvonkohru zabalíme a posíláme k Vám, pro radost a potěšení.

Užívejte si den!

PS: I zabalené balíčky krásně cinkají … a kurýr vyzvedávající u nás balíčky, se po několika cinkající zásilkách zajímal co že to vlastně vozí….

PSS: A kdybyste po zvonkohře také zatoužili a nemohli si vybrat jednu ze čtyř elementů, koukněte sem >>> JAK VYBRAT ZVONKOHRU KOSHI . Chcete-li se dozvědě více o zvonkohrách, pak pokračujte sem >>>> VŠE O ZVONKOHRÁCH KOSHI