Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Osvědčený recept na spokojené rodičovství

aneb má osobní zkušenost

Zdravím vás, milí rodičové,

také si občas říkáte, že je to stále dokola, samé dohady, příkazy, křik atd.? Večer pak úplně vyčerpaní usínáte nad knížkou na kterou jste se tolik těšili?

Mě se to tedy tak dvakrát do týdne stává, někdy i častěji! Mívám pocit, že se stále s dětmi dohadujeme, něco po dětech chci „vždyť je to přeci samozřejmost!“, říkám si, tak proč to neudělají?. Občas si připadám spíše jako policajt než rodič! A to je, alespoň pro mě, děsně vysilující ! 

A tak jsem hledala nějaký recept na spokojené rodičovství. A našla! Nechala jsem se inspirovat 5 základními principy, které více či méně dodržuji a pomaloučku se měním z rodiče policajta na spokojeného rodiče. A je mi v tom vážně moc dobře! 

Letos v únoru jsem si prošla on-line programem Výchova Nevýchovou., přidala k tomu pár svých drobností (zkušeností za léta rodičovství). Pochopitelně i trochu (někdy i trochu více...) trpělivosti a pochopení a leccos nám funguje skvěle už teď, na něčem musíme ještě zapracovat!

V programu jsem ocenila zejména „zážitkové audio“, vždy mi moc pomohlo. Uvědomila jsem si, jak se děti cítí, jak bych to prožívala já a bylo pro mne pak mnohem jednodušší říct si včas „stop, tak takhle už ne!“ a vyskočit ze svých zaběhlých kolejí a zkusit to „ponovu“, nevýchovně! 

Bez práce to tedy rozhodně není, ale stojí to za to!

Co se u nás změnilo?

S mladšími syny to funguje naprosto skvěle! Zejména vypjaté ranní odchody do školky, dříve plné napětí, pobízení, popohánění někdy i křiku a stresu...“dělej, dělej, musíme už jít!“...no, však to asi taky znáte. Dnes odcházíme do školy a školky v pohodě a dokonce si děti ještě stihnou ráno chvíli pohrát a krásně to stihneme. Děti jsou viditelně spokojené a já se hned po ránu nevyčerpávám zbytečnými dohady. Za to jsem opravdu moc vděčná. A stačilo tak málo! Neříkám, že to jde úplně samo, stojí mě to trochu přemýšlení nad svými zaběhlými vzorci, ale stojí mi to za to

U starších synů „puberťáků“ (:-o) jsem zaznamenala posun zejména ve vztahu k jejich domácím povinnostem. A to jsem opravdu spokojená! Už nejsem rodič-policajt! Jéé, to je úleva!

 

Bude-li program v budoucnu opět otevřen, mohu jen a jen doporučit.

 

Přeji Vám spokojené rodičovství

Užívejte si to naplno!

Monika  a  tým DuhovýMotýl.cz

 

21.březen 2014