Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Adventem s radostí aneb netradiční adventní kalendáře

Miluju tradice a vše co k nim patří. Už jako malá holka jsem dělala adevntní věnec a všechnu výzdobu, ráda jsem pekla vánočku a na velikonoce mazanec…. 

Včelí vosk svíčky

S dětmi jsem si je začala užívat ještě více. Když byl nejstarší syn malý, nechtěla jsem kupovat tradiční čokoládový kalendář s čokoládou pochybné chutia kvality. Ušila jsem mu tenkrát nástěnný adventní kalendář. Byl to velký vánoční stromek ze zeleného ficu našitý na podkladové látce. Na stromečku byly našity čtverečky suchého zipu kam se věšely pytlíčky s převapením. Když se pytlíček sundal, nalepili jsem tam místo něj filcovou vánoční ozdobu. A tak na štědrý den u nás byly dva vánoční stromečky. Kde je mu po těch letech konec!

Kamarádce se kalendář tak moc líbil, že jsem jí ho nakonec pro jejího syna také ušila. Když se narodil druhý syn, zmnamenalo to ušít dalších 24 pytlíčků… a to se mi tenkrát vůbec nechtělo! Ušila jsem tedy takové dva barevné “hady” z látky, nastříhala barevné mašle a bylo hotovo! Takže u nás vždy prvního prosince ráno “přilezou hadi”. Je to už taková naše tradice. Kluci se na ně vždy moc těší!

Jednoduchý, ale pěkný systém hadů jsme velmi ocenila s každým dalším přírůstkem do rodiny (máme 4 kluky). Vždy jsem jen ušila dalšího hada a mohla jsem je plnit překvapením pro kluky.

Každoročně u nás ale nechybí adventní spirála. Zapalujeme každý den další jednu svíčku... A světla přibývá :-)).

Loni naši velcí kluci přišli s nápadem udělat adventní kalendář pro babičku. Přemýšleli jsme, ajk ho pojmout a nakonec zvýtězila sada 24 papírových pytlíků, které jsme ozdobili a po naplnění dobrotami pro babičku, zavázali mašlí. Kalendář babičku dojal a sklidil velký úspěch. Letos budeme určitě opakovat...

Adventní spirála

Adventní období je pro většinu z nás obdobím hektickým, plným spěchu, uklízení, pečení a nejrůznějších povinností, které ještě chceme letos stihnout. Na radost nám moc času pak nezbývá. Často jsme pak vyčerpaní a unavení. I pro mne je konec roku nejen pracovně náročný a tak jsem si řekla, že to takto prostě nechci!

Vymyslela jsem si adventní kalednář i pro sebe. Není to kalendář klasický s překvapeními, jsou to spíše takové malé radosti, které si každý den dopřeju.

A jak to dělám?

Sepíšu si věci, které mě potěší a udělají mi radost, většinou to jsou úplné maličkosti. První rok, kdy jsem si takovýto kalendář udělala, jsem si své malé radosti jednoduše na každý den napsala do diáře. Další rok jsem si je napsala na lístečky, dala do pytlíku a každé ráno jsem si jeden lísteček vytáhla a měla jsem celý den na splnění své radůstky. Letos asi zůstanu u losování, je to zábavnější a nikdy nevím, co mě čeká další den. Jen možná si budu losovat už večer, abych se mohla déle těšit :-).

A co v mém kalendáři nechybí? Například šálek dobrého zeleného čaje, šálek výborné kávy doma nebo v mé oblíbené kavárně, zapálit si večer vlastnoručně vyrobenou svíčku ze včelího vosku, dobré vínko s manželem nebo s kamarádkou, procházka do přírody-stačí i krátká, vytvořit si nějakou pěknou vánoční dekoraci-například hvězdu, vitráž či sněhové vločky do okna, vybarvit si mandalu, vyluštit sudoku a také se tam objevuje např. umýt a vyleštit dřez v kuchyni - miluju uklizeno, nikoli však uklízení, udělat malé překvapení pro děti, pro manžela… Věcí je mnoho a každý bude mít seznam jiný, originální. Vtip je v tom, že se můžu na něco pěkného (někdy i užitečného) těšit a přes den pak hledám chvilku, kdy si svou denní dávku radosti splním.

Vyzkoušejte to letos také!

Budu se těšit na vaše postřehy.

Krásný a radostný advent :-)

Advent, vánoceVánoční dekorace ze včelího vosku