Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Bahňáky aneb představujeme Muddy Puddles

Venku není zrovna nejlepší počasí. Přesto nechcete ochudit své dítě o pobyt venku. Obáváte se ale, že se nastydne sezením na studené zemi.   Vadí vám, že si zase ušpiní to čerstvě vyprané oblečení. Zároveň ale chcete vašemu potomkovi dopřát dobrodružství při poznávání okolního světa.  Jak to vyřešit?

Jako maminka čtyř dětí znám tenhle problém moc dobře. Moje děti odjakživa milují pobyt venku. A i mě baví je pozorovat, jak se s nadšením vrhají do svých her. Nikdy jsem nechtěla být matkou, která brání svým dětem rozvíjet tvořivost a omezuje je kvůli takové přízemnosti, jako je čistota oblečení.

Ale jak šel čas, tak mě začala přivádět k šílenství představa, že po příchodu domů z procházky mě zase čeká celý ten koloběh kolem praní, sušení a žehlení prádla jen proto,  že venku je blátivo. A jednoho dne jsem se dokonce na procházce přistihla, že dělám přesně to, co nechci.  Většinu času věnuji peskování svých dětí. Aby nešlapaly do louží, aby nelezly na mokré prolézačky, aby si neklekaly do písku. Matka Herodes neustále vytrhávající děti z jejich her. A dost! Takhle dál ne.

Naštěstí jsem si vzpomněla na dobu, kdy jsem pracovala jako au pair v Anglii. Na oblečení, co do nepohody nosily děti, které jsem hlídala. Od začátku jsem těm kalhotám říkala Bahňáky. O co šlo? O nepromokavé měkké kalhoty z kvalitního šusťáku, které nepromokly a neprofoukly. Děti je milovaly, snadno se jim oblékaly.

Jakmile bylo venku mokro, děti si vzaly na sebe Bahňáky a mohly v pohodě na procházce bezstarostně pobíhat a hrát si. Pamatuju se, jak ta anglická starší holčička ráda nosila růžové oblečení. Chodila vyparáděná, samozřejmě většinou ve světlých barvách. Mým úkolem mimo jiné bylo strávit s ní část dopoledne venku.  Když jsme přišly na hřiště a bylo po dešti, oblékla jsem jí přes oblečení Bahňáky a byl klid. Když jsme měly odcházet, stačilo jen svléknout jí Bahňáky a dát je do speciálního pytlíčku, který byl jejich součástí, aby mi nic v tašce nezašpinily. Doma jsem je pak snadno vyprala jen na třicet stupňů.

Tyhle vzpomínky mne inspirovaly natolik, že jsem neváhala a kontaktovala přímo výrobce Bahňáků a přinesla je tak na český trh. Začaly je používat nejen mé děti, ale i děti známých. Použití Bahňáků je vlastně celoroční, dávala jsem je synovi do lesní školky. Celou zimu tam v nich „boboval po zadku“, přesto Bahňáky díky kvalitnímu materiálu vydržely bez úhony. A navíc, i když venku byl sníh a třeba patnáct stupňů pod nulou, mně se ani ven nechtělo, syn v nich trávil v lesní školce celé dny na vzduchu a vracel se spokojený, nebyl nemocný ani nachlazený.

A pak je začali shánět i známí známých. Založila jsem proto internetový obchůdek Nezmoknem.. Nabídku jsem rozšířila i o skládací nepromokavé bundy, šikovné klobouky do deště a jiné vychytávky. Mám tam i  bazárek, kde se dají prodat Bahňáky, ze kterých už vaše dítě vyrostlo. Nakupte na www.Nezmoknem.cz nebo zkuste dát do vyhledávače slovo Bahňáky a dočtete se víc!