Věděli jste, že s námi můžete pomoci české přírodě a zasadit strom? Na jeden klik v košíku při dokončení objednávky.

Červen 2013 aneb co bylo u nás

Letos začátkem června, přesněji v pondělí nad ránem 3.6. k nám opět po 11 letech přišla voda. Po vyčerpávajícím celodenním stěhování (stěhovali jsme 2 kanceláře, sklad a část bytu) jsem kolem čtvrté ranní usnula, unavená a vyčerpaná. Ráno už bylo u nás 15 cm vody a voda stále stoupala. Došla až do 1,5 m. Zaplavila celé přízemí, kotelnu, sklep a garáž.

 

Již ve středu dopoledne jsme začali za vydatné pomoci mé rodiny a pár přátel vyklízet zbylé věci, které jsme nestihli vynést. Začalo se uklízet. Za dva dny jsme měli "vygruntováno". Moc si cením i podpory naší Městské části, která nám poskytla mnoho potřebných věcí (wapky na čištění, čistící prostředky a i vysoušeče...).

 

Momentálně máme kancelář i sklad v provizorních prostorách, proto Vám děkujeme za schovívavost při vyřizování některých Vašich objednávek :-). Dosušujeme a chystáme opravy abychom se mohli vrátit zpět.

 

Podobný osud ( avšak v  mnohem horší podobě) potkal počátkem června i našeho dodavatele biozeleniny, biodynamický statek Camphill České Kopisty . Přišli o celou úrodu výborné bio zeleniny :-((.  Aktuální dění můžete sledovat na jejich povodňových stránkách. Momentálně chystají opravy domů na statku. Máte-li chuť pomoci, zde najdete seznam potřebných profesí a věcí, kterými je můžete podpořit. Můžete pomoci i finačním darem na transparentní povodňové konto.

 

 

Za jakoukoli pomoc Vám budou obyvatelé Camphillu velmi vděčni :-).

 

Děkuji

Monika Hodková

červen 2013